Wspólnota św. Bernadetty

TESTAMENT ŚWIĘTEJ BERNADETTY SOUBIROUS

Za biedę, w jakiej żyli mamusia i tatuś, za to, że się nami nic nie udawało, za upadek młyna, za to, że musiałam pilnować dzieci, stróżować przy owcach, za ciągłe zmęczenie..... dziękuję Ci, Jezu.

Za dni, w które przychodziłaś, Maryjo i za te, w których nie przyszłaś - nie będę umiała Ci się odwdzięczyć, jak tylko w raju. Ale i za otrzymany policzek, za drwiny, obelgi, za tych, co mnie mieli za pomyloną, za tych, co mnie posądzili o oszustwo, za tych, co mnie posądzali o robienie interesu........ dziękuję Ci, Matko.

Za ortografię, której nie umiałam nigdy, za to, że pamięci nigdy nie miałam, za moją ignorancję i za moją głupotę, dziękuję Ci.

Dziękuję Ci, ponieważ gdyby było na ziemi dziecko o większej ignorancji i większej głupocie, byłabyś je wybrała....

Za to, że moja mama umarła daleko, za ból, który odczułam, kiedy mój ojciec, zamiast uścisnąć swoją małą Bernadettę, nazwał mnie "Siostro Mario Bernardo"... dziękuję Ci, Jezu...

Dziękuję Ci za to serce, które mi dałaś, tak delikatne i wrażliwe, a które przepełniłeś goryczą...

Za to, że matka Józefa pbwieściła, że się nie nadaję do niczego, dziękuję..., za sarkazmy matki mistrzyni, jej głos twardy, jej niesprawiedliwość, jej ironię i za chleb upokorzenia....... dziękuję.

Dziękuję za to, że byłam uprzywilejowaną w wytykaniu mi wad, tak że inne siostry mówiły: "jak to dobrze, że nie jestem Bernadettą".

Dziękuję za to, że byłam Bernadettą, której grożono więzieniem, ponieważ widziałam Ciebie, Matko... tą Bernadettą tak nędzną i marną, że widząc ją, mówili sobie: " to ta ma być Bernadettą, którą ludzie oglądali jak rzadkie zwierzę?"

Za to ciało, które mi dałeś, godne politowania, gnijące...,za tę chorobę, piekącą jak ogień i dym, za moje spróchniałe kości, za pocenie się i gorączkę, za tępe, ostre bóle..... dziękuję Ci, mój Boże.

I za tę duszę, którą mi dałeś, za pustynię wewnętrznej oschłości, za Twoje noce i Twoje błyskawice, za Twoje milczenie i Twe pioruny, za wszystko. Za Ciebie - i gdy byłeś obecny i gdy Cię brakło... dziękuję Ci, Jezu.

Strona parafii Matki Bożej z Lourdes

Strona parafii Matki Bożej z Lourdes

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Otwarte Drzwi

Opoka - labolatorium wiary i kultury

Opoka

Pomoc duchowa

Pomoc duchowa

Katolik

Katolik

Ks. Marianie

Ks. Marianie

Siostry Eucharystki

Siostry Eucharystki

Portal dla osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawni

Przydatne linki

PRZYDATNE LINKI

Ośrodek Hospicjum Domowe

Ośrodek Hospicjum Domowe

Nasza Arka

Nasza Arka

Ilość odwiedzin: ?

webmaster: Leszek