Wspólnota św. Bernadetty

WSPÓLNOTA ŚWIĘTEJ BERNADETTY

Wspólnota nasza zrzesza osoby chore, niepełnosprawne, a także nasze rodziny i przyjaciół. Założycielką jest Krystyna Peryt (13.01.1945 r. - 11.07.2000 r.). Spotkania Wspólnoty rozpoczęły się w listopadzie 1998 r. Od samego początku marzeniem założycielki było, aby nasza Wspólnota miała swoja Patronkę. I to marzenie spełniło się. 15 kwietnia 2000 r. Podczas mszy św. Otrzymaliśmy za swoją szczególną opiekunkę Świętą Bernadettę Soubirous z Lourdes. Dziewczynę, która zaznała w życiu wiele cierpień, zarówno fizycznych ( chorowała na astmę, gruźlicę i nowotwór w kolanie), jak i psychicznych, kiedy to, po objawieniach wiele osób uznało Bernadettę za wariatkę. Podobne cierpienia związane z chorobą, niepełnosprawnością i nietolerancją ludzką przeżywa wielu z nas.

Spotykamy się raz w tygodniu, w przykościelnej świetlicy, w Sanktuarium Chorych, w kościele pod wezwaniem Matki Bożej z Lourdes na warszawskiej Pradze Północ. W czasie spotkań modlimy się, śpiewamy, wykonujemy różne prace, które potem rozdajemy lub sprzedajemy. Jest także czas na poczęstunek i rozmowę o naszych radościach i smutkach. Przychodzą do nas klerycy, którzy prowadzą rozważania i rozmowy na interesujące nas tematy. Przynajmniej raz w roku organizujemy też pielgrzymkę do któregoś z Sanktuariów.

Pan Bóg powołał nas do różnego rodzaju cierpienia: w chorobie, często odrzuceniu nawet przez bardzo bliskie osoby, w ubóstwie... Wiemy jednak, że te nasze cierpienia mają sens. Oddajemy je Bogu, a ON już będzie wiedział, co z nimi zrobić. Wierzymy, że pomimo naszych chorób, niepełnosprawności, a właściwie, to dzięki nim, możemy wiele ofiarować innym ludziom, wiele dla nich zrobić. "Bo tam, w Bożych księgach, sprawność tym się mierzy, kto bardziej w JEGO miłość, niż w swe siły wierzy".

Pragniemy modlić się w powierzonych nam intencjach. Dlatego prosimy o wpisywanie ich do Księgi Gości, a my z radością przekażemy je naszej Patronce i Matce Bożej z Lourdes. Dziękujemy za każdy wpis.

Strona parafii Matki Bożej z Lourdes

Strona parafii Matki Bożej z Lourdes

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi

Otwarte Drzwi

Opoka - labolatorium wiary i kultury

Opoka

Pomoc duchowa

Pomoc duchowa

Katolik

Katolik

Ks. Marianie

Ks. Marianie

Siostry Eucharystki

Siostry Eucharystki

Portal dla osób niepełnosprawnych

Niepełnosprawni

Przydatne linki

PRZYDATNE LINKI

Ośrodek Hospicjum Domowe

Ośrodek Hospicjum Domowe

Nasza Arka

Nasza Arka

Ilość odwiedzin: ?

webmaster: Leszek